MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Spora yeni başlayan veya bir egzersiz rutinine başlamak isteyen birçok kişi bu soruyu sorar. Egzersiz yapmak için en iyi zaman nedir? Yemek yemeden egzersiz yapmak mı? Yatmadan önce egzersiz yaparak kilo verilebilir mi? Bireyin sağlığı, kilo alımı ya da kas kazanımından daha önemlidir. Uzmanlar arasında egzersiz için ideal zaman konusunda anlaşmazlık vardır. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin akşam veya gece egzersizinden daha iyi olduğuna inanmaktadır. Çözüm nedir? Yatmadan Önce Egzersiz Yapın Vücudum ve sağlığım için en iyi seçenek nedir? Birlikte öğrenelim.

Sporda geçirilen saatleri nasıl hesaplıyorsunuz?

Farklı sporseverlerin hedefleri çeşitlidir. Kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Tüm sporseverler daha fit olmak ister. En iyi sporlar ve egzersiz için en iyi zamanlar konusunda kafa karıştırıcı sorular ortaya çıkabilir. Her insanın günlük programı, biyolojik zamanı ve fiziksel durumu farklı olabilir. Egzersiz her zaman yapılabilir.

Sabahın erken saatlerinde, aç karnına egzersiz yapın. Vücudunuzdaki glikojen depoları boş olduğu için enerjiyi yağdan alacaksınız. Bu sporlar yemek yemeden yapmanıza izin verecek kadar hızlı ve yoğundur. Akşam ve gece geç saatlerde yapılan sporlar rahatlamanıza, uykunuzu iyileştirmenize ve uyku programınızı düzenlemenize yardımcı olabilir. Egzersizin süresi ve hızı önemlidir. Akşam Sporu Bu üretkenlik seviyesine ulaşmak için spor yapmalısınız. Akşam Sporu aktiviteleri.

Uyku bozuklukları ve akşam sporları

Bu cümlede kullanılan “you” kelimesinin “siz” anlamına geldiğini unutmayın. Engelli insanların sayısı yüksek oranda uyku güçlüğü çekmektedir. İnsanlarda uykusuzluğa ne sebep olur? Belirtiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Uykusuzluk mevcutsa, başka bir sağlık sorununun belirtisi veya semptomları olabilir. İnsanlar sağlıklı olduklarında, uykusuzluk genellikle kötü alışkanlıklardan kaynaklanır. Buna sağlıksız beslenme, aşırı kafein alımı ve stres dahildir.

Rahat uyumak ve iyi bir uyku çekmek sizin için zor olabilir. Yatmadan önce egzersiz yapın Bu plan kulağa kötü gelebilir. Bir anlamda haklısınız. Gece uykusunda egzersiz yapmak kalp atış hızınızı ve adrenalini artıran egzersizlerden kaynaklanabilir. “Evet!” diyen insanlar ne diyor? “Evet!” diyen insanlar ne diyor? Aşağıdaki sorunun cevabı “Evet” olsaydı ne derdiniz? “Geceleri egzersiz yapmak benim için iyi midir?” “Gece egzersizi benim için iyi midir?” sorusunun cevabı “Evet” olsaydı ne derdiniz? Ne elde etmeye çalışıyorsunuz? Aldığınız tavsiye nedir? Egzersiz Gece Uykusu üretkenlik için gereklidir.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Rahatlatın

Hızlı ya da yavaş yürüyor olsanız bile, günün sonunda muhtemelen yorgun olacaksınız. Gün boyunca yaptığınız tüm fiziksel aktiviteler kaslarınızı yorabilir. Kas yorgunluğu nedeniyle uyumak zor olabilir. Gece ve akşam yapılan spor aktivitelerinin amacı kas yorgunluğunu azaltmaktır. Organizasyon Rahatlama iyi hissetmek için harika bir yoldur. Uyumak.

Sabahları yoğun kardiyo, ağırlık kaldırma ve HIIT yapın. Bunu herhangi bir saatte yapabilirsiniz. Gece Egzersiz Yapın Kalp atışınızı düşürmek ve kaslarınızı gevşetmek için egzersiz yaparsanız, uykunuzu iyileştirecektir. Yavaş bir tempoda yoga ve pilates egzersizleri yaparak serinleyebilirsiniz. Bu egzersizler rahatlamanıza, stresi azaltmanıza ve gerginliği gidermenize yardımcı olabilir.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları akşam egzersiz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Yorgun ve uykuluysanız egzersiz yapmayın. Yorgunluk ve stres geceleri ruh halinizi etkilemeye devam etse bile, bir gece sporu ile rahatlayabilirsiniz. Akşam aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük rutinlerinizi gözden geçirin. Uykusuzluğa neden olabilecek sağlıksız yiyecekleri ve kafeini sınırlayın. Akşam yemeğinden sonra egzersiz yapmadan önce makul bir süre bekleyin.

Doğru spor giyim ekipmanını seçin

Rahatlatıcı gece sporunuzdan en iyi sonuçları almak için doğru kıyafet ve ekipmana ihtiyacınız var. Gece sporu yaparken yaralanmalardan kaçınmak önemlidir. Amaç kaslarınızı gevşetmek ve germektir.

Yavaşça gerinin ve soğuyun. Dizlerinizi korumak için dizlikler ve pilates matları seçin. Gece sporları için rahat, koruyucu ve hafif spor kıyafetleri giyin. Spordan sonra ılık bir banyo yapabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarının yanı sıra erkek günlük spor giyim erkek günlük spor giyim ürünlerini bulabileceğiniz adresinden alışveriş yapın ve rahatça spor yapın

Ayrıca oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol bir Amerikan takım sporudur. Takım oyunları size göreyse denemelisiniz. Bu makale hentbolu, kurallarını ve…

27 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbolun dili benzersizdir. Futbol TerimleriProfesyonellik Mahalle maçlarındakelimeleri telaffuz etmeyi öğrenebilirsiniz. Futbol terimleri ve deyimleri nelerdir?…

27 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol milyonlarca taraftarı olan uluslararası bir spordur. Spor, farklı hareketlerle daha renkli hale getirilir. Spor…

27 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Formda ve sağlıklı kalmak spor yoluyla sağlanabilir. Düzenli olarak egzersiz yapmak zihinsel, fiziksel ve ruhsal…

27 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücut parçalarının isimleri de benzersizdir. Kas gruplarının isimleri buna iyi bir örnektir. Bu kısaltma onlara…

26 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano nedir? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira şehrinde…

26 Haziran 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.