MARKABONUSGİRİS
5000TL
8000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Kreatin Ne Zaman Alınmalı? Kreatin Egzersizden Önce mi Sonra mı Alınmalıdır?

Kreatin en iyi egzersizden hemen sonra alınır. Bu besini antrenmandan hemen sonra alabilirsiniz. Bu besini karbonhidrat açısından zengin bir öğünle birlikte aldığınızda en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Sadece üç gram gereklidir. Eğer hala yükleme aşamasındaysanız 3 gramı gün içine dağıtabilirsiniz.

Aynı anda yarışan sporcular için farklı kreatin dozları kullanabilirsiniz. Sporcular kreatini antrenmandan önce ve sonra almalıdır. Bunun ana nedeni ani etkileridir. 3 gram kreatinin etkileri bir haftaya kadar sürebilir.

Kreatin takviyeleri spor sırasında veya öncesinde alınabilir mi?

Kreatini günün hangi saatinde alacağınız, onu nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Bazı insanlar kreatini egzersizden 30 dakika önce alır. İlk dozunuzu bir karbonhidrat veya protein içeceği ile almak en iyisidir. İkinci dozun da bu içeceklerle birlikte alınması önerilir. Antrenmandan 30 dakika önce alınan kreatin, kasların enerji harcamasını artırır. Yapı kreatine doymuştur.

Antrenmandan sonra kreatin alan bireyler kaslarını yenilerler. Kas hücre hacmi arttıkça büyüme gerçekleşir. İnsülin benzeri faktörler dozu artırır. Egzersizden sonra kreatin kasların hazırlanmasına yardımcı olur. Bu sırada kreatini karbonhidratlarla birleştirin.

Kreatin tüketmenin en iyi yolu nedir?

Kreatin almanın en iyi yolu, karbonhidrat veya protein içeren bir içecekle karıştırmaktır. Kreatin, spor salonunda egzersiz yapanlar için faydalı olabilir. Bu madde yavaş aerobik egzersiz için etkisizdir. Kreatini bu madde açısından zengin gıdalarla takviye etmek faydalı olmayabilir.

İşte kreatin içeren bir içecek hazırlamak için bazı talimatlar:

  • Kreatin monohidrat için dozaj 3 gramdır. Kullanılacak en iyi takviye kreatin monohidrattır. Bunun yerine sıvılar, nitratlar ve etil ester kullanabilirsiniz.
  • Bu karışımı 400 ml su ile karıştırın.
  • Su yerine 400 ml protein shake kullanın.

Yüksek Kreatin Kinaz Ne Anlama Gelir?

Kreatin Kinaz kalbe, iskelet yapılarına ve diğer organlara zarar verir. Bu hücresel element birçok soruna neden olabilir. Kandaki kreatin miktarı arttığında kas yıkımı da artar.

Kreatin Kinaz kas hastalıklarını tedavi etmek için yeterli değildir. Kas hastalığı sadece klinik teşhis ile teşhis edilebilir. Doğru tanı için potasyum gibi elektrolitler, troponinler (kreatinin) ve troponin düzeyleri ölçülmelidir.

Kreatin kilo alımına yol açabilir mi?

Kreatin, protein içeren takviyelerle birlikte kullanıldığında kilo alımına neden olabilir. Kilo alımına ödem neden olabilir. Atletik performansı artırmak için kullanılan popüler bir diyet ürünü olan kreatin yaygın olarak bulunur. Genellikle mono-hidratlar halinde bulunan bu madde, proteinin yapı taşıdır. Yüksek konsantrasyonu nedeniyle vücut için iyi bir enerji kaynağıdır.

Kreatin ayrıca kas kütlesini de artırır. Bu madde aynı zamanda yorgunluk karşıtıdır. Bu madde kilo almak isteyen kişiler tarafından kullanılır. Bazı insanlar kreatinin kilo aldırmasının bir yan etki olduğunu düşünmektedir.

Ayrıca oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol bir Amerikan takım sporudur. Takım oyunları size göreyse denemelisiniz. Bu makale hentbolu, kurallarını ve…

27 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbolun dili benzersizdir. Futbol TerimleriProfesyonellik Mahalle maçlarındakelimeleri telaffuz etmeyi öğrenebilirsiniz. Futbol terimleri ve deyimleri nelerdir?…

27 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol milyonlarca taraftarı olan uluslararası bir spordur. Spor, farklı hareketlerle daha renkli hale getirilir. Spor…

27 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Formda ve sağlıklı kalmak spor yoluyla sağlanabilir. Düzenli olarak egzersiz yapmak zihinsel, fiziksel ve ruhsal…

27 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücut parçalarının isimleri de benzersizdir. Kas gruplarının isimleri buna iyi bir örnektir. Bu kısaltma onlara…

26 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano nedir? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira şehrinde…

26 Haziran 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.